• Aktuali informacija
    Ugdymas
  • Aktuali informacija
    Ugdymas
Naudinga informacija

Naudinga informacija

Dzūkų g. 64, LT-65164 Varėna, telefonas (8 310) 52 067, el. paštas ryto.mokykla@varena.lt, mokyklos kodas 190108941

Naudinga informacija


Dzūkų g. 64, LT-65164 Varėna, telefonas (8 310) 52 067, el. paštas ryto.mokykla@varena.lt, mokyklos kodas 190108941

Tėvų diena

Tėvų diena

2022-11-24 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-01-12 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-04-27 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena

Tėvų diena


2022-11-24 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-01-12 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-04-27 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena

Progimnazijos uniforma

Progimnazijos uniforma

Maloniai kviečiame įsigyti progimnazijos aprangą. Ją rasite internetinėje parduotuvėje https://unicornuniform.lt/varenos-ryto-progimnazija-88

Progimnazijos uniforma


Maloniai kviečiame įsigyti progimnazijos aprangą. Ją rasite internetinėje parduotuvėje https://unicornuniform.lt/varenos-ryto-progimnazija-88

A+ R A-

Tolerancijos diena

 

Pasitinkant Tarptautinę Tolerancijos dieną Varėnos „Ryto“ vidurinėje mokykloje kūrėme „Tolerancijos laivą“. Laive kaip ir gyvenime susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam nepatikti, tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities – visi yra viename laive. Kiekvieno žmogaus laivas yra „kitoks“, ir kiekvienas jį plukdome skirtinga kryptimi. Plaukdami gyvenimo keliu mes sutinkame laivus, nepanašius į mūsų: kitokių spalvų, kitokios konstrukcijos, skirtingų dydžių, su skirtingomis burėmis. Kaip tada elgiamės? Juos aplenkiame, šaliname iš savo kelio, nekreipiame jokio dėmesio, o gal pamojuojame iš tolo ar užmezgame draugystę, o gal paleidžiame strėles... Kai Tu žiūri į „kitokį“ nepalankiai, žinok, kad Tavo laivas taip pat gali atrodyti „kitoks“ išplaukęs į didžiuosius vandenis. Kaip tada jausiesi Tu savo laive?

 

 

Tolerancijos savaitės mokykloje metu mokiniai suprato, jog pažinti ir suprasti kitą niekada nėra vėlu. Akcijos metu Varėnos „Ryto“ vidurinės mokiniai aplankė Varėnos senelių namus, Rudnios specialiosios mokyklos lavinamąją grupę ir darbinio ugdymo grupę, taip pat Varėnos Socialinių paslaugų centrą, kuriame įsikūrusi Dienos užimtumo grupė jaunuoliams su negalia. Padovanojome jiems savo laivelius su nuostabiomis mintimis apie Toleranciją, kartu vaišinomės vaisiais ir saldumynais.

Manome, kad tokios akcijos padeda suvokti tolerancijos reikšmę, įskiepyti pakantaus elgesio modelį. Dalis mokinių nežinojo žodžio „tolerancija“ prasmės. Kartais jie pasielgdavo netolerantiškai, bet net nesusimąstė, jog tai yra netolerancija kito atžvilgiu. Tokių pavyzdžių galime rasti ne tik istorijoje, bet ir kasdieniniame mūsų gyvenime. Labai norisi tikėti, kad gerumas, dėmesys vienas kitam, pakantumas lydės mus kiekvieną įprastą darbo dieną. Todėl stenkimės būti tolerantiški kasdien, nes tik taip gyvenimas taps šviesesnis.

Mūsų mokyklos mokinių, klasių vadovų, mokytojų geranoriškas ir aktyvus dalyvavimas Tolerancijos savaitės veiklose, įnešė į mūsų mokyklos kasdienybę daugiau tolerancijos – supratimo, gerų emocijų.


Paieška

Svetainės informacijos rodyklė

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 79 svečiai ir narių nėra

Pamokų laikas

Pamokų laikas

Jaunimo sveikatos tinklas

Dienynas

Pamokų tvarkaraštis