24 valandų stovykla Suomijoje

Apie šią kelionę sužinojome likus 2-joms dienoms iki išvykimo. Visi džiaugėmės, kadangi tokių išvykų reta, be to tai buvo mūsų pirmas pabuvojimas suomiškose žemėse. Taip pat turėjom galimybę skristi lėktuvu net 4 kartus (Vilnius-Ryga, Ryga-Helsinkis). Buvo smagu lėktuvu kilti ir leistis. Nors buvo gana debesuota, tačiau mūsų akims netrūko gražių vaizdų pro lėktuvų langus.

Išsilaipinusius Helsinkyje mus pasitiko du jauni vaikinai. Iš oro uosto jie mus nuvežė į Lohjos miestą, esantį apie 55 km nuo sostinės, ir apgyvendino viešbutyje. Vakarop susipažinome su savo vadovais ir repetitoriais.

Kitą dieną, nuo 12 val. prasidėjo 24val. stovykla. Ten susirinko mokiniai ir jų vadovai iš Latvijos, Estijos, Norvegijos, Suomijos ir žinoma iš Lietuvos. Visus mokinius suskirstė į 5 grupes, o tuo tarpu mokytojai užsiiminėjo kitomis veiklomis atskirai nuo mokinių. Kiekviena moksleivių grupė turėjo sugalvoti produktą, kurio dar nebuvo rinkoje ir parengti to produkto pristatymą, numatyti produkto vystymosi strategiją, pasiskirstyti pareigomis, nustatyti produkto kainą. Nuo 22:00-01:00val. visi linksminomės diskotekoje. Buvo tikrai smagu! Po jos 3 val. miegojome, tačiau tokių buvo mažuma. Vieni žiūrėjo filmus, kiti šnekučiavosi prie kavos puodelio. Nuo 4:30val. prasidėjo darbymetis. Toliau kūrėme to sugalvoto produkto logotipus, trumpa filmuką apie jį ir galiausiai viską pristatinėjome. 11val. pavalgėme ir ėjome į viešbutį krautis daiktus išvykimui. Prieš išvykstant turėjome kelias valandas laisvo laiko, tad per tą laiką aprodė mums įžymesnes Helsinkio vietas. Iš tiesų Helsinkis vertas dėmesio miestas.

Kelionės pabaigą lydėjo gera nuotaika, dėl patirtų šaunių įspūdžių! Tikimės, kad ši kelionė mums ne paskutinė.