Jaunieji verslininkai

Mūsų mokyklos mokinių bendrovė „SMILE“ gegužės 5-6 dienomis dalyvavo mugėje, kuri vyko prekybos centre PANORAMA. Kasmetinį mokinių verslumo skatinimo konkursą organizuoja „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA).  Mokiniai dalyvauja konkurse įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami pagal bendrovės veiklos įstatus. Dirbdami jie susipažįsta su visais realios bendrovės veiklos etapais – rinkdamiesi verslo kryptį jie tiria rinką ir jos galimybes, gamina ir parduoda savo produkciją ar paslaugas, parduodami akcijas kaupia įmonės kapitalą ir tvarko bendrovės veiklos apskaitą. Jaunieji verslininkai praktiškai pritaiko mokykloje įgytas ekonomikos žinias. Gegužės 6 d. Pedagogų profesinės raidos centre (Didlaukio g. 82, Vilnius) vyko antra konkurso dalis – mokinių bendrovės pristatė savo veiklą.  Bendrovės iš visos Lietuvos buvo vertinamos pagal pelningumą, gaminio ar paslaugos pasirinkimą, darbo efektyvumą ir vadybos strategiją.  Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos bendrovė „SMILE“ pelnė LJA absolventų įsteigtą prizą už jaunatviškumą ir energiją, bei gavo 150 Lt čekį pramogoms.

Taip pat 4 bendrovės nariai kartu su mokytoja Asta Kašėtiene gegužės 7-12 dienomis buvo išvykę į Europos Tarptautinę mokomųjų bendrovių mugę Norvegijoje Bodo mieste. SMILE bendrovės stendas buvo gausiai lankomas, nes mergaitės buvo apsirengusios tautiniais rūbais, dainavo liaudies dainas, kvietė lankytojus paskanauti naminės juodos ruginės duonos kartu su medumi, bei daug pasakojo apie mūsų kraštą, Lietuvą, joje vykstančius renginius bei 1000 metų paminėjimo istoriją.