• Aktuali informacija
    Ugdymas
  • Aktuali informacija
    Ugdymas
Naudinga informacija

Naudinga informacija

Dzūkų g. 64, LT-65164 Varėna, telefonas (8 310) 52 067, el. paštas ryto.mokykla@varena.lt, mokyklos kodas 190108941

Naudinga informacija


Dzūkų g. 64, LT-65164 Varėna, telefonas (8 310) 52 067, el. paštas ryto.mokykla@varena.lt, mokyklos kodas 190108941

Tėvų diena

Tėvų diena

2022-11-24 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-01-12 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-04-27 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena

Tėvų diena


2022-11-24 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-01-12 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-04-27 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena

Progimnazijos uniforma

Progimnazijos uniforma

Maloniai kviečiame įsigyti progimnazijos aprangą. Ją rasite internetinėje parduotuvėje https://unicornuniform.lt/varenos-ryto-progimnazija-88

Progimnazijos uniforma


Maloniai kviečiame įsigyti progimnazijos aprangą. Ją rasite internetinėje parduotuvėje https://unicornuniform.lt/varenos-ryto-progimnazija-88

A+ R A-

RUOŠIAMĖS AKCIJAI „SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2011“

 

Bet visa ko pradžia ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta,

kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad ir jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad ir jis privalo būti žmogus. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.

 

Justinas Marcinkevičius

 

 

 

 

Visuomenės palaikymo pernai sulaukusi akcija „Savaitė BE PATYČIŲ“ šiemet startuos kovo 21 dieną. Visą savaitę akcijos partneriai – įvairios šalies įstaigos ir organizacijos – kvies į renginius, kurie atkreips dėmesį į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus, kuriuos tenka patirti mūsų šalies moksleiviams. Ugdymo įstaigos ir kitos organizacijos kviečiamos dalyvauti akcijoje, visais įmanomais būdais atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius. Mūsų mokykla taip pat užsiregistravo svetainėje www.bepatyciu.lt ir tapo akcijos dalyve.

 

„Savaitės BE PATYČIŲ“ metu, nuo kovo 21 iki 27 dienos, visa mūsų mokyklos bendruomenė – mokiniai, jų tėvai, mokytojai – gilinsis į patyčių reiškinį. Aiškinsimės, kas yra patyčios, kaip, kur, kada ir kodėl jos vyksta, kokias pasekmes jos sukelia visiems patyčių dalyviams. Mokysimės teisingai elgtis, jei susidurtume su patyčiomis. Pasiryšime stengtis kurti ne tik saugesnę mūsų mokyklą, bet ir kitas vietas, kur tik mes esame, kad „Savaitė BE PATYČIŲ“ niekada nesibaigtų ir peraugtų į gyvenimą be patyčių, pasaulį be patyčių.

Kad tokia teigiama mūsų būsena tęstųsi kuo ilgiau, reikia gerai įsibėgėti. Pavasario pradžia – puikus laikas šiai įžangai. Juk pati pavasarėjanti gamta skatina mus atsinaujinti. Visomis savo juslėmis žmogus nori pajusti pavasarį: matyti šviesą, justi šilumą, liesti žolę, užuosti vėjo dvelksmą, lietų ir pirmųjų gėlių kvapą, išgirsti paukštį, paskanauti sulos... Žmogaus mintys šviesėja, jausmai sušyla, žmogus nori daryti gerus darbus.

Pirmomis pavasario dienomis atkreipkime savo dėmesį į teigiamus dalykus. Siūlau atlikti paprastą, bet labai naudingą ir prasmingą savo vertės sustiprinimo arba atkūrimo pratimą. 10 dienų kasdien raskite vieną savo gerųjų savybių (pvz. draugiškas (-a), linksmas (-a), mandagus (-i) ir pan.) ir įrašykite į lentelę Savivertes stiprinimas.pdf. Jei sunku jas atrasti, paprašykite artimųjų pagalbos. Šį pratimą atlikdami 10 dienų atrasite net 10 savo gerųjų savybių, įrodančių Jūsų vertę ir gebėjimus. Taip sustiprinsite arba atkursite savo vertę.

Kodėl savęs vertinimas toks svarbus? Kaip savivertė susijusi su patyčiomis? Žema savivertė yra ir patyčių priežastis, ir jų pasekmė. Yra pastebėta, kad ir tie, kurie tyčiojasi iš kitų, ir tie, iš kurių tyčiojamasi, dažnai pasižymi žema saviverte.

Labai dažnai skriaudėjai apie save negerai galvoja, dėl to tiesiog blogai jaučiasi ir besityčiodami iš kitų mėgina pasijusti stipresni, pasijusti geriau, nors tai nėra teisingas kelias. Pyktis, agresyvumas beveik visada slepia nerimą sukeliančią baimę arba širdgėlą. Vaikai, o taip pat ir suaugę, gali tyčiotis ir dėl to, kad patys kadaise yra patyrę patyčias (o jos silpnina savivertę) ir nori tokiu būdu atsilyginti kitiems. Pastebima, kad skriaudėjais dažniau būna vaikai su impulsyviu temperamentu, rečiau jaučiantys kaltę, pasižymintys empatijos (supratimo, kaip jaučiasi kitas) stoka, dažniau tik fiziškai stipresni ar agresyvesni, turintys didesnį valdžios poreikį. Jei didesnis dėmesys skiriamas neigiamam vaikų elgesiui nei teigiamam, neigiamiems asmenybės bruožams nei teigiamiems, patyčios pasireiškia vis didesniu mastu.

Vaikai, iš kurių tyčiojamasi, dažnai, priešingai nei skriaudėjai, turi savyje daugiau visuomenėje priimtinų asmenybės bruožų. Tačiau įvairiais pažeminimais, patyčiomis, priekabiavimais sutrypus jų savivertę, pasikeičia vaikų savęs suvokimas, jie ima jaustis menkaverčiais, bejėgiais, nepasitikinčiais savimi, nesaugiais, prislėgtais, liūdnais, nerimastingais. Tada jie užsisklendžia, tampa pasyvūs arba, atvirkščiai, ima gintis ir patys pradeda agresyviai elgtis.

Todėl manau, kad savivertės ugdymas, stiprinimas, prarastos savo vertės atkūrimas yra pati paprasčiausia, bet kartu ir giliausia, svarbiausia bet kokio negatyvaus elgesio, tame tarpe ir patyčių, prevencija.

Pratimas, kurį siūlau atlikti kaip įžangą į „Savaitę BE PATYČIŲ“, tinka visiems – ir vaikams, ir suaugusiems. Galite pasiūlyti jį atlikti ir savo artimiesiems, draugams. Jį galėsite tęsti tiek, kiek norėsite, nes jis neturi žalingo poveikio. Jo pasekmė – daugiau teigiamų minčių, teigiamų jausmų, teigiamo elgesio.

 

Psichologė Laima Petkevičienė

 

Daugiau informacijos http://www.bepatyciu.lt, http://www.vaikulinija.lt.

„Savaitė BE PATYČIŲ“ kviečia dalyvauti vaikus piešimo, filmų bei dainų kūrimo konkurse http://www.bepatyciu.lt/lt/naujienos/2011/02/10/savait-be-patyci-kviecia-dalyvauti-vaikus-piesimo-/.

 


Paieška

Svetainės informacijos rodyklė

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 47 svečiai ir narių nėra

Pamokų laikas

Pamokų laikas

Jaunimo sveikatos tinklas

Dienynas

Pamokų tvarkaraštis