Varėnos jaunimo kelionė į popiežiaus Pranciškaus atvykimo šventę

Š. m. rugsėjo 22 dienos rytą, vėjuotą šeštadienį, 5 mokykliniai autobusai, pilni jaunų veržlių moksleivių, pajudėjo Lietuvos sostinės link – į Vilnių. Kelionės tikslas – susitikti su į Lietuvą atvykstančiu Šventuoju Tėvu popiežiumi Pranciškumi. Visi žinojome, kad organizuojamas Popiežiaus susitikimas su Lietuvos jaunimu. Tad Varėnos jaunimo susitikimu su Popiežiumi  uoliai rūpinosi kun. Ernestas Maslianikas. Kunigo rūpesčiu buvo pasirūpinta kelionės transportu. Ne visi norintys galėjo dalyvauti Katedros aikštėje organizuotame susitikime. Tačiau net 90 kvietimų buvo įteikta jaunimui! Į svarbų jaunimui susitikimą lydėjo ir Varėnos rajono pedagogės: Elenutė Kaziukevičiūtė, Rima Beržanskienė, Valė Vyšniauskienė, Violeta Sadauskienė, Dalia Stramkauskienė. Jos pasiryžo prisiimti atsakomybę už jaunuolius visos ekskursijos metu.

Su jauduliu ir vidiniu nerimu būrėmės su visos Lietuvos jaunimu gražioje Vilniaus centrinėje Arkikatedros aikštėje. Laukimas neprailgo. Aplink buvo jaunatviško juoko ir žavesio. Renginio kredo – „Kristus Jėzus – mūsų viltis“, skambėjęs ir renginiui paskirtoje dainoje, tokiu pat pavadinimu, atliktoje grupės „Kūjeliai“ kartu su Liucija Vaicenavičiūte. Po ilgų koncertų, įtikėjimo istorijų – apie 16h, popiežius Pranciškus, dar kitaip vadinamas jaunimo popiežiumi, pasirodė aikštėje, lydimas laimės šūksnių ir begalės apsauginių... Popiežius, kurio tikrasis vardas – Jorge Mario Bergoglio, apie valandą skaitė pamokslą visiems žmonėms, pabrėždamas būtinybę pažinti Dievą, jam melstis, su juo bendrauti, dalyvauti ir gyventi dėl Kristaus ir Kristui. Jis aukštino tautos, šeimos autoritetą, skatino padėti ir rūpintis aplinkiniais.

Mes, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Varėnos „Ryto“ progimnazijos moksleiviai ir Varėnos dienos centro „Svajonė“ lankytojai, šį vizitą vertiname puikiai. Kaikurie dar šiandien gyvena tą dieną patirtomis emocijomis. Štai Geida sako: „Nors buvo ir šalta diena, tačiau popiežiaus laukiau su dideliu nekantrumu. Susitikimo metu jaučiausi labai laiminga bei su dideliu susidomėjimu klausiausi žmonių ir popiežiaus kalbų. Tai buvo neįkainojama patirtis“... Vienus stebino popiežiaus paprastumas, kitus žmonių ir Dievo susitikimo istorijos, trečius popiežiaus istorinės žinios... Visi į namus, į Varėną, grįžome tikrai laimingi ir praturtėję žiniomis.

Apibendrinant, galime sakyti, jog ši kelionė – pavyko puikiai. Netgi ir oro sąlygos tą dieną buvo palankios mums - nelijo, o ir saulė suspėjo pasirodyti. Kodėl? Paaiškinti sunku, atsižvelgiant į oro prognozes tą dieną... Visi laimingi nuvykome ir visi laimingi parvykome. Pilni įspūdžių, žinių ir laimės. Didelę padėką reiškiame visiems prisidėjusiems prie kelionės organizavimo. Popiežiaus Pranciškaus vizitas – buvo vertas pastangų, laiko ir šypsenų.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivė Agita Beržanskaitė

Ž. Juknevičiūtės nuotr.