Mokyklos moksleiviai tarė savo balsą renkant geriausią Europos filmą vaikams

2019 m. gegužės 5 d. visoje Europoje ir Lietuvoje vyko svarbiausias metų kino renginys vaikams „Jaunojo žiūrovo kino diena“. Europos kino akademijos iniciatyva pakvietė 34-ių šalių moksleivius žiūrėti filmus ir rinkti savo geriausią filmą vaikams, kuriam tradiciškai įteiktas oficialus kino akademijos apdovanojimas. Lietuva projekte dalyvauja trečius metus.

Savo valią išreiškė beveik du šimtai moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Pakruojo, Visagino, Varėnos, Raseinių ir Šilutės, kurie nuo ankstaus sekmadienio ryto šiemet rinkosi Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre ir Kauno kino centre „Romuva“.

Dalyvavo 15 moksleivių iš mūsų mokykloje veikiančio Kino klubo. Vaikų laukė turininga diena –  jaunieji ekspertai žiūrėjo tris filmus: „Kovotoja“ (rež. Johan Timmers), „Pašėlusios gastrolės“ (rež. Christian Lo) ir „Porininkai“ (rež. Toby MacDonald). Po kiekvieno filmo vaikai diskutavo apie tai, ką matė kino ekrane, vertino herojų poelgius ir sprendė, kuri istorija buvo įtaigiausia. Renginio pabaigoje iš 3 matytų filmų jie rinko vieną geriausią. Visų Europos vaikų balsai buvo susumuoti ir apdovanojimų ceremonijos metu Erfurte Vokietijoje buvo paskelbtas geriausias Europos filmas vaikams. Lietuvos moksleivių nuomonė sutapo su bendraamžių iš kitų Europos šalių – šiemet geriausio filmo titulo buvo verta belgų istorija „Kovotoja“, pasakojanti apie gabią jauną sportininkę, skaudžiai išgyvenančią tėvų skyrybas.