Mokinių skatinimas

2022 m. birželio 16-17 d. 44 gerai ir labai besimokantys mokiniai turėjo galimybę aplankyti Estiją. Edukacinė išvyka buvo finansuojama iš projekto Kokybės krepšelis.

Taline mokiniai aplankė analogo visame pasaulyje neturintį unikalų Hidrolėktuvų uosto muziejų. Tai naujas jūrų muziejaus padalinys. Ką veikti muziejuje yra ir vaikams, ir suaugusiems. Visi lėktuvai bei laivai natūralaus dydžio, pvz. tikras garinis ledlaužis.

Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus bei sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t susipažinsime su Talinu: Aukštutinis ir Žemutinis miestai, panoraminės aikštelės, Tompea pilis, „Ilgoji“ ir „Trumpoji“ koja, „Storosios“ Margaritos bokštas, Ilgojo Hermano ir „Žvilgsnio į virtuvę“ bokštai, Rotušės aikštės ansamblis, dailininkų gatvė, miesto gynybinė siena.

Antrą dieną vykome  į Tartu,  kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Čia išbandė veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileido į žemės gelmes, pasivažinėjo dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Gamtos salėje stebėjo skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėjo jūros gyvūnijos pasauliu. Po muziejaus keliauvo į Tartu senamiestį: Rotušės aikštė ir fontanas “Besibučiuojantys studentai”, Šv.Jono bažnyčia, Senoji observatorija,  Domo katedros griuvėsiai (XIII-XV amž.), “Velnių” ir “Angelų” tiltai, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksas.