PIT

Viena iš Lietuvoje kuriamos profesinio informavimo sistemos grandžių yra Profesinio informavimo taškai (toliau - PIT).

PIT – turi įrengtus laisvos prieigos prie interneto taškus, priėjimą prie švietimo ir darbo rinkos duomenų bazių, sukauptą informaciją kompiuterinėse bei spausdintinėse laikmenose. PIT teikia profesinio informavimo paslaugas mokiniams, jų tėvams, pedagogams ir visiems vietos bendruomenės nariams.

Tikslai:

· Teikti mokyklos ir miesto bendruomenei informaciją apie mokymosi ir įdarbinimo galimybes.

· Teikti kokybiškas ir aktualias profesinio informavimo paslaugas pagal individualius ir bendruomenės poreikius.

· Gerinti jaunų žmonių įsidarbinimo gebėjimus, skatinti jų verslumą ir nuolatinį žinių siekimą.

· Ugdyti žmonių socialinį aktyvumą ir atsakomybę už savo profesinę veiklą.

· Padėti moksleiviams išsiugdyti profesinius, bendruosius gebėjimus, bei reikiamas asmenines savybes.

· Ugdyti moksleivio gebėjimą pačiam planuoti savo karjerą.

Teikiamos paslaugos:

Moksleiviams, pedagogams, jaunimui, ieškantiems darbo, visiems, kurie nori pasirinkti ar keisti profesiją, kelti kvalifikaciją, tobulinti profesines žinias. Rasite informaciją apie mokymą ir studijas, mokymo įstaigas ir jų reikalavimus. Apie paklausiausias profesijas darbo rinkoje. Čia rasite naujausią metodinę literatūrą, mokomąsias kompiuterines programas. Galėsite pasinaudoti: internetu, elektroniniu paštu.

Visos teikiamos paslaugos - nemokamos:

· Nemokama prieiga prie interneto.

· Informacijos apie profesijas, jų turinį, ypatumus, reikalavimus, profesijos įgijimo, kvalifikacijos kėlimo, įdarbinimo galimybės šalyje ir užsienyje suteikimas.

· Pagalba asmenims, ieškantiems ir naudojantiems profesinę informaciją.

· Informacijos tiekimas apie respublikoje veikiančius PIT-us.

· Konferencijų ir seminarų profesinio informavimo klausimais organizavimas.

· Internetinių duomenų bazių apie profesijas pateikimas.

· Informacijos apie aukštąsias, aukštesniąsias bei visų pakopų profesines mokyklas, darbo mokymo centrus esančius didžiuosiuose miestuose ir rajonuose.

· Susitikimų su aukštųjų mokyklų atstovais organizavimas.