Projektas „Leiskime Europai plakti vienu ritmu“

Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai  dalyvauja Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekte „Leiskime Europai plakti vienu ritmu“, kuris vyks 2013-2015 m. Jo įgyvendinimui skirta 21000 eurų dotacija.

Comenius mokyklų partnerystė - tai mokyklų bendradarbiavimo projektas, kuris jungia bendrai veiklai mokymo institucijas iš Mokymosi visą gyvenimą programoje dalyvaujančių šalių. Šios veiklos tikslas yra stiprinti europinę dimensiją mokykliniame ugdyme, skatinant bendradarbiavimą tarp Europos mokyklų.

Bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų šalių, pedagogai ir mokiniai turi galimybę pažinti kitas kultūras, tobulinti užsienio kalbų žinias, pasidalinti gerąja patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis.

Šiame projekte dalyvaujančios šalys:

·         Italija

·         Kroatija

·         Turkija

·         Lenkija

·         Lietuva

·         Vengrija.

Projekte dalyvaujančios mokyklos:

Istituto Comprensivo Marineo "S. Ciro"

Marineo, ITALIJA

• Osnovna skola Molve

Molve, KROATIJA

• Hanımınçiftliği Melikşah İmam Hatip Ortaokulu

Hanımınçiftliği Beldesi Gülsever Mahallesi

Malatya, TURKIJA

• Gimnazijum Im. Marii Konopnickiej  Szydlowie

Grabica, LENKIJA

• Varėnos „Ryto“ progimnazija

Varėna, LIETUVA

• Kassai Úti Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Szolnok, VENGRIJA

Projekto tikslai:

·         Pagilinti mokinių žinias apie kitas kultūras.

·         Suteikti galimybę pagerinti anglų kalbos įgūdžius.

·         Supažindinti su naujausiomis technologijomis.

·         Praplėsti mokyklų bendruomenių supratimą apie Europos šalių kultūrų skirtumus ir panašumus.

Projekto veikla bus įtraukta į mokyklos programą (anglų kalba, muzika, dailė, informacinės technologijos, geografija, etika) ir į mokyklos užklasinės veiklos programą. Bendradarbiavimas tarp skirtingų šalių padės gerinti švietimo kokybę ir motyvacijos lygį visiems: mokiniams, mokytojams, mokyklai bei tėvams. Skatins užsienio kalbų, informacijos ir komunikacijos technologijų naudojimą. Didins mūsų supratimą apie Europos pilietybę ir pagarbą kitoms kultūroms.

Šis projektas finansuojamas, remiant Europos Komisijai. Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Dokumentas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektą koordinuoja anglų kalbos mokytoja Edita Taraškevičiūtė-Šokaitienė