Projektu siekiama sudaryti sąlygas ilgalaikiam pedagogų kvalifikacijos tobulinimui, išbandant naujas ilgalaikių stažuočių formas.

Per ilgalaikes stažuotes pedagogams bus sudarytos galimybės atsitraukti nuo savo tiesioginio darbo ir tobulinti profesinius gebėjimus, įgyti naujos patirties ir išmokti prisitaikyti kitoje darbinėje aplinkoje. Projekte numatoma išbandyti tokias stažuočių formas: universitetinės studijos; metodinių priemonių ir vadovėlių rengimas; vadovavimas švietimo projektams ar dalyvavimas atskirose jų veiklose; stažavimasis Lietuvos švietimo, mokslo, kultūros įstaigoje, įmonėje; stažavimasis užsienio švietimo, mokslo, kultūros įstaigoje, įmonėje.

Varėnos „Ryto“ progimnazijoje stažavosi  Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Milda Brakauskienė.

Stažuotė Varėnos „Ryto“ progimnazijoje

UPC darbuotojams pasiūlius dalyvauti projekte „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir persikvalifikavimo sistemos plėtra“ ( III etapas), abejonių kilo nemažai. Gąsdino nežinomybė. Nerimavau dėl daug ko: nauja aplinka, naujas kolektyvas, miesto mokiniai, didelės klasės ir kt. Tačiau buvo didelis noras išbandyti save.  Tuo labiau, kad Varėnos „Ryto“ progimnazija yra netoli mano namų. Visa tai skatino veikti. Ieškoti naujų tobulėjimo galimybių, praplėsti akiratį ir pagilinti profesines žinias, pabendrauti su progimnazijos mokytojais.

Man labai pasisekė, kad patekau į „Ryto“ progimnazijos kolektyvą. Mano „baimė“ ir nerimas išnyko pabendravus su mentore- pavaduotoja Jolanta Sabaitiene, pavaduotoja Jolanta Beinaravičiene, pasikalbėjus su progimnazijos direktoriumi Rimu Vasiliausku. Jie galutinai išsklaidė mano abejones. Tai draugiški, geri, šilti, kūrybingi, išradingi, darbštūs žmonės. Vėliau susipažinau su visu kolektyvu. Prasidėjo darbas. Visos veiklos, numatytos stažuotės metu, buvo įdomios, viena su kita susijusios, orientuotos į tikslą. Varėnos „Ryto“ progimnazijoje man buvo sudarytos labai geros darbo sąlygos. Greitai  įsitraukiau į pedagoginę veiklą. Jaučiausi tarsi būčiau šios progimnazijos mokytoja. Dirbdama su skirtingo amžiaus moksleiviais pamačiau, kad „Ryto“ progimnazijoje mokosi įvairūs mokiniai: darbštūs, turintys mokymosi motyvaciją, aktyvūs, hiperaktyvūs ir motyvacijos neturintys.

Stebėdama kolegų pamokas mačiau, kad progimnazijos pedagogai siekia išugdyti visapusiškai išprususį, gebantį atsakingai, savarankiškai mokytis, gyventi  ir kurti, žmogų. Per pamokas mokytojai stengiasi ne tik mokyti, bet ir išmokyti mokinius. Bet kuriame mokymosi etape siekia ne vieno, o daugiau tikslų. Planuodami savo pamokas, derina tradicinius ir netradicinius mokymo metodus. Mokytojų taikomi metodai skatina mokinių savarankiškumą, loginį mąstymą, pratina aktyviai dalyvauti ugdymo procese. Pamokos planuojamos su „netikėtumo“,  „kūrybiškumo“ elementais.  Klasėse kuriama saugi, „šeimyniška“ aplinka. Kolektyve jaučiasi glaudūs kolegų bendravimo ir bendradarbiavimo ryšiai, taip pat – draugiški ryšiai tarp mokytojų ir mokinių, ir tarp pačių mokinių.

Stažuotė pavyko, visas užduotis įgyvendinau. Sunkumų nepatyriau jokių, nes kiekvieną dieną noriai konsultavo mentorė Jolanta Sabaitienė. Patarimų ir pagalbos sulaukdavau ir iš kitų bendruomenės narių. Gaila, kad stažuotės laikas jau baigėsi. Tikiuosi, kad mūsų bendravimas ir bendradarbiavimas Varėnos „Ryto“ progimnazijoje nesibaigs su projektu. Susiradau naujų draugų, bendraminčių. Turime daug planų ir gražių idėjų ateičiai. Grįžusi į Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinę mokyklą,  idėjomis ir planais pasidalinsiu su  savo kolegomis.

Norėčiau paskatinti ir kitų mokyklų mokytojus drąsiai dalyvauti šiame projekte. Juk naujovės skatina tobulėti, ieškoti naujų, efektyvesnių ir geresnių darbo formų bei metodų. Stažuotė suteikia naujų idėjų ir veiklų. Tai galimybė tobulėti, išbandyti ir atrasti save. Nebijokite priimti naujovių. Jūs tikrai nenusivilsite!

Stažuotoja – lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Milda Brakauskienė