Pirmokų krikštynos

Mūsų mokyklos pirmokai susipažino su 15 raidelių, rašo pirmuosius diktantus, perskaito ne tik žodelius, bet ir sakinius, sugeba išspręsti  pakankamai sudėtingus uždavinius. Todėl nutarta pirmos klasės mokinius prieš rudens atostogas „pakrikštyti“.
      Krikštatėviais mielai sutiko pabūti antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Pirmokai, apsilankę antrokų klasėje, suprato, kad pateko į „peliukų“ klasę: vaikai ir jų mokytoja buvo pasipuošę peliukų ausytėmis. Su nekantrumu mažyliai laukė užduočių, jautė, kad jos bus įdomios ir nelengvos. Prie klasės lentos buvo pritvirtinti peliukų piešinėliai su aritmetiniais veiksmais. Pirmokas privalėjo pasirinkti vieną iš jų ir mintyse atlikti matematinį veiksmą. Tada reikėjo susirasti klasėje peliuką (antroką), turintį atitinkamą atsakymą, ir pasakyti žodį „pagavau“. Kai visi pirmokai - katytės atliko šias užduotis, antrokų mokytoja pirmokams padovanojo ilgą pelės uodegą, pagamintą iš saldainių. Pirmokų mokytoja ir vaikai visi susikibo už uodegos ir apėjo tris ratus stengdamiesi nenutraukti  uodegėlės. Po to kiekvienas vaikas atsistojo ant kėdės ir sušuko: „Aš pirmokas (-ė)“. Išlydėdama vaikus peliukų mokytoja  krikšto liudijimuose uždėjo peliukų sūrio antspaudus.

Pravėrus trečiokų duris amo neteko ne tik vaikai, bet ir pirmokų mokytoja -  klasėje  prieblanda, visi vaikai ir jų mokytoja persirengę stebuklinių pasakų personažais, tikra burtų karalystė. Pirmokai gavo užduotis: turėjo  paimti šnypščiančią piliulę, sugalvoti norą, įmesti į stiklainį su vandeniu, suvalgyti žemės kirminą (saldžią kukurūzo lazdelę), peršliaužti gimnastikos suoleliu, paimti ir suvalgyti kobros kiaušinį (saldainį), nušokti nuo aukštos pakylos, tik tada vaikas savo krikšto liudijime  gavo vaiduokliuko antspaudą.

Ketvirtokai pasitiko su rimtesnėmis užduotimis. Jie paprašė mažylių sudainuoti dainelių, padeklamuoti eilėraščių, įminti mįslių, išspręsti kryžiažodį. Ketvirtokai pirmokų krikšto liudijime įrašė žodžius „Sėkmės moksle“, pasveikino tikruosius pirmokus ir padovanojo maišą saldainių.  „Tikri“ pirmokai, grįžę į klasę, dar kartą apžiūrėjo gautus prizus, matavo pelės uodegą, vėliau su klasės mokytoja ją sukarpė, ten rado daugybę saldainių, juos pasidalino ir linksmi su krikšto liudijimais išėjo atostogauti.