Dzūkų g. 64, LT-65164 Varėna, telefonas (8 310) 52 067, el. paštas ryto.mokykla@varena.lt, mokyklos kodas 190108941

2022-11-24 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-01-12 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena 2023-04-27 , 18 val. 5-8 kl. tėvų diena

Progimnazijos uniforma

Maloniai kviečiame įsigyti progimnazijos aprangą. Ją rasite internetinėje parduotuvėje https://unicornuniform.lt/varenos-ryto-progimnazija-88

Progimnazijos uniforma

Ugdymas karjerai

Ugdymas karjerai progimnazijoje integruojamas į klasių vadovų, bibliotekos ir karjeros koordinatoriaus veiklas.

Ugdymo karjerai tikslas- sudaryti sąlygas visiems 1-8 kl. progimnazijos mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, kurios yra svarbios norint sėkmingai pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ar darbo veiklą, tai pat tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi.

Karjera- visą gyvenimą trunkantis asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka.

Ugdymo karjerai koordinatorė progimnazijoje:

Pagrindinio skyriaus vedėja Jolanta Sabaitienė,

Rekomendacijos klasių vadovams

Atkreipti dėmesį į kiekvieno vaiko asmeninį augimą, savęs pažinimą. Įgyvendinant SEU programą

Organizuojant ir planuojant veiklas numatyti vaikų galimybes susipažinti su kuo įvairesnėmis profesijomis, jų atstovais, darbo specifika ir pobūdžiu.

Rekomenduojama bendradarbiauti su progimnazijos socialiniais partneriai:

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, Varėnos TVM, MKC, biblioteka, Varėnos KC, Kino sale, Sporto centru, Darbo birža, Šaulių sąjunga kt.

Rekomenduojama išvykų/ekskursijų metu nurodyti profesinio veiklinimo tikslą, vykdomas edukacijas.

Rekomenduojama įtraukti mokinius į karjeros koordinatoriaus organizuojamus renginius progimnazijoje: susitikimus su žymiais žmonėmis, ugdymo įstaigų atstovais, mokslininkais, pareigūnais, kitų mokyklų ir ugdymo įstaigų atstovais.

Įtraukti mokytojus, mokinių tėvus į ugdymo karjerai užsiėmimus, renginius, klasės valandėles.

Rekomenduojami šaltiniai

www.mukis.lt/ltmokytojo_knyga.htm