Gyvenimas – nepaliaujamas tobulėjimas

Kvalifikacijos tobulinimas ir kėlimas yra neatsiejama pedagoginio darbo dalis ir vienas svarbiausių veiksnių, kuris leidžia mokytojui žengti drauge su laiku ir užtikrinti ugdymo proceso pilnavertiškumą bei kokybę, o pedagogas yra pavyzdys besimokantiems. Puikiai  tai suvokdama bei norėdama pagerinti anglų kalbos įgūdžius ir integruoto mokymo  metodologines žinias bei susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis, pateikiau paraišką Švietimo mainų paramos fondui dėl dotacijos kvalifikacijos tobulinimo kursams  pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Man pasisekė, nes konkurso būdu buvo skirtas finansavimas ir turėjau galimybę dalyvauti kursuose, kurie vyko Turkijoje, Stambulo mieste.

Kursuose dalyvavo 21 mokytojas iš 11 šalių: Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos, Rumunijos, Turkijos, Kroatijos, Italijos, Airijos, Graikijos, Čekijos  ir Lietuvos. Kursų metu buvome supažindinti su IT bei žaidimų  naudojimu pamokų metu, mokomi kurti savo dalyko mokomąją medžiagą, naudojantis kompiuterine technika, internetu bei kitais šaltiniais. Kiekvienos šalies atstovas pristatė savo šalį ir švietimo sistemą. Kursų organizatoriai buvo parengę turiningą kultūrinę programą. Šie kursai praplėtė profesinių pažinčių ratą bei paskatino daugiau naudoti IKT. Pažintis su kolegomis iš kitų šalių leis ir toliau keistis profesine informacija bei rašyti bendrus tarptautinius projektus. Noriu paskatinti kolegas aktyviai dalyvauti Comenius kvalifikacijos tobulinimo kursuose, juk profesiniai įgūdžiai bei įspūdžiai , teigiamos emocijos ir išgyvenimai –tai nauja patirtis, paliekanti pėdsaką visam gyvenimui. Visą informaciją, kaip pildyti paraišką, į ką atkreipti dėmesį (Europos ir Lietuvos prioritetai), kokių terminų laikytis, kaip pildyti ataskaitą po kursų ir t. t., rasite Švietimo mainų paramos fondo tinklapyje – www.smpf.lt, o kursus rasite šiuo adresu – https://webgate.ec.europa.eu/llp/istcoursedatabase. Kilus neaiškumams ( kaip susirasti kursus ar pildyti anketą ) visada galėsiu padėti.

Balandžio 11 d. anglų kalbos mokytojos susirinko pasidalinti gerąją patirtimi, Susipažino su Švietimo mainų paramos fondo administruojama Comenius programa, anketos pildymu bei kursų katalogu. Mokytoja E.Taraškevičiūtė-Šokaitienėsupažindino mokytojus su Active Inspire programos galimybėmis bei panaudojimu. Mokytojos aptarė kaip efektyviai panaudoti mokomąją medžiagą rastą internete, pasidalino dažniausiai naudojamų tinklalapių adresais, aptarė naujus mokymo metodus ir diskutavo kaip anglų kalbos mokyti naujai ir gyvai naudojant moderniąsias technologijas.

Anglų kalbos mokytoja E.Taraškevičiūtė-Šokaitienė