Europos Parlamentas „iš vidaus“

Varėnos „Ryto“ vidurinės mokyklos mokinių komanda  kartu su direktoriaus pavaduotoja Jolanta Sabaitiene  lankėsi Europos parlamente Srasbūre. Kelionė visiems buvo netikėta staigmena. Mokiniai  į Europos parlamentą  vyko europarlamentarės p. L. Andrikienės kvietimu, kartu su grupe  bendraamžių iš visos Lietuvos. Džiugu, kad šitame būryje buvo gausu kraštiečių tai: Liškiavos, Merkinės, Lazdijų jaunimas ir studentai iš Klaipėdos. Kelionės metu mokiniai apsilankė Europos parlamente, dalyvavo plenariniame posėdyje, susipažino su Europos parlamento darbu, reglamentu, sprendimų priėmimo mechanizmu, bet ir pietavo Europarlamento valgykloje, susipažino su veikiančių tarnybų darbu, europarlamentarės p. L. Andrikienės atstovais. Keliaudami savaitę laiko po Europą mokiniai galėjo išvysti ir pačias gražiausias Europos sostines - Prahą, Paryžių, Berlyną.

Savo akimis pamatyti ir palyginti kaip gyvena žmonės vienoje ar kitoje valstybėje. Ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį, ne veltui mokiniai ją nominavo „Metų kelione“.  Direktoriaus pavaduotoja ir istorijos mokytoja Jolanta Sabaitienė lydėjusi mokinius į Srasbūrą, dalindamasi kelionės įspūdžiais pasakė: - Jau penktus metus mokykloje platinu Europos dienoraštį, tiek pat metų rengiu mokinius respublikiniam teisinių žinių konkursui „Temidė“, vedžiau Piletiškumo pagrindų pamokas, organizavau rinkimus į Lietuvos mokinių parlamentą, tačiau nieko nėra geriau, kaip  vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų papasakoti. Mokiniai pritarė mokytojos nuomonei.

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra