Frankofoniško teatro festivalis Kaune

Balandžio 9-10 dienomis Varėnos „Ryto“ progimnazijos moksleiviai dalyvavo tarptautiniame frankofoniško teatro festivalyje Kaune. Jau keli metai iš eilės jį organizuoja LMSU gimnazija. Iš jos mes gavome specialų pakvietimą, kaip eilę metų sėkmingai pasirodę su savo spektakliukais dalyviai. Padedami teatro mokytojos T. Žilinskienės pastatėme spektaklį prancūzų kalba - „Žirafa su kojinėmis“ („La girafe aux chaussettes“). Jauniesiems aktoriams teko iššūkis išmokti tekstą per keturias savaites. Įvykdę programą „maksimum“ turėjome galimybę pasirodyti festivalyje „Premiers rideaux 2019“ („Pirmoji uždanga 2019“).

Jaunieji aktoriai konkuravo su Kauno, Panevėžio, Šeduvos, Palangos gimnazijomis ir progimnazijomis. Jėgos buvo nelygios, tačiau moksleiviai nepasidavė ir  grįžo su dvejomis statulėlėmis – „Geriausios prancūzų kalbos“ ir „Geriausios aktorės“. Pastaroji atiteko 7a klasės mokinei Dominykai Sadauskaitei. Dvi dienos praleistos didmiestyje, dvi statulėlės, tai dar ne viskas – mokiniai džiaugėsi praplėtę savo akiratį, pamatę, kaip atstovauja savo mokyklas jų bendraamžiai, paplušėję kūrybinėse dirbtuvėse, jie pasimatavo ne tik savo fizinę brandą, bet ir savo kompetencijų bagažą. Grįžimas namo buvo kupinas įspūdžių, pamąstymų ateičiai. Tačiau prancūziško teksto nuotrupos, populiarių dainų eilutės pamažu buvo nustelbtos angliškų dainelių. Ką galime daryti, kai esame tokie maži? – Atsakymas yra vienas – netylėti - kalbėti, vaidinti, dainuoti... Gal išgirs kiti... ir patikės PRANCŪZŲ KALBA. Kas sako, kad ji yra sunki ir „misija beveik neįmanoma“? – atsakysiu žinomo prancūzų klasikinio rašytojo F.de Larošfuko žodžiais – „Mažai kas yra neįmanoma savaime: mums trūksta atkaklumo, o ne priemonių“.

Prancūzų kalbos mokytoja

A.Brūzgienė